Ultrafiltrasyon ve Nanofiltrasyon Pilot Tesisi Çalışmaları – İSKİ

“Su Arıtımında Pilot Ölçekli Membran Uygulamaları Araştırma ve Geliştirme Projesi” kapsamında GENUF ® ultrafiltrasyon modulleri kullanılmıştır. İşletme ve ilk yatırım maliyetleri açısından diğer firmaların modülleri ile karşılaştırmalı olarak İSKİ’ye sunulmuştur. İlk olarak Ömerli içme suyu arıtma tesisine pilot ölçekli nanofiltrasyon sistemi kurulmuştur. Şile su arıtma tesisine içten dışa ve dıştan içe iki adet pilot ultrafiltrasyon sistemi kurulmuştur. Ayrıca Paşaköy ileri biyolojik atıksu arıtma tesisinde aynı şekilde iki adet pilot ultrafiltrasyon sistemi kurulmuştur. Dıştan içe konfigürasyonlu membran sistemlerinde yerli üretim olan güçlendirilmiş hollow fiber membranları kullanılmıştır. Sonuç olarak, GENUF ® modüllerimizin farklı lokasyonlarda denemeleri yapılmıştır.

GENMBR® sistemlerinde %90 ile %99 arasında giderim verimleri ile tam verimli bir arıtma sağlanmaktadır. Sektörünüzle ilgili deşarj standartlarında tüm problemi ortadan kaldırmaktadır. Ayrıca atıksuyun yıkama, sulama veya proses suyu olarak geri kazanımını sağlamaktadır.

Entegre atıksu yönetimi yaklaşımına sahip çevre bilincimiz ile geri kazanım konularında çalışmalarımızı hızlı bir şekilde sürdürmekteyiz. Geri kazanım denildiğinde akla ilk gelen proseslerden biri olan membran biyoreaktör prosesinin uygulanmasında rol alıyoruz. Tıkanma karşıtı GENMBR® modüllerimiz ile sektörde en tecrübeli ve en kaliteli hizmeti değerli müşterilerimize veriyoruz.

MEMSİS olarak sürekli gelişim prensibine sahip olan uzman kadromuzla değişen zamanın ihtiyaçlarına uygun çözümler üretmekten gurur duyuyoruz. Tamamen MEMSİS tarafından üretilen GENMBR® modüllerimiz, atıksu arıtımı ve geri kazanımında kullanılmaktadır. Ürünlerimiz ile ilgili detaylı bilgi almak isterseniz, iletişim bilgilerimiz ile bizlere ulaşabilirsiniz.

Membran Biyoreaktör Sistemine İhtiyacınız mı Var?