Atıksu Arıtma ve Geri Kazanım Sistemleri

atıksu arıtma tesisi

MEMSİS Çevre Teknolojileri A.Ş. olarak atıksu arıtımı ve geri kazanımı konusunda ihtiyaca özgü tasarımlar oluşturmaktayız. Düşük maliyetli ve uzun ömürlü GENMBR® membran biyoreaktör sistemleri ile yanınızdayız. Birçok resmi kurum ve kuruluşlara, belediyelere, organize sanayi bölgelerine ve endüstriyel firmalarla çalışmaktayız. Referanslar sekmemiz ile devam eden projelerimizi görebilirsiniz. Atıksu arıtma ve geri kazanım tesisi projelendirme ve kurulum hizmeti sunmaktayız. Ayrıca mevcut arıtma tesislerinin revize edilmesi ve kapasite artışı ile ilgili faaliyetimizi başarıyla sürdürmekteyiz.

Atıksuyunuzu Gelir Kaynağına Dönüştürüyoruz

Evsel veya endüstriyel atıksu geri kazanımı, müşterilerimize birçok konuda fayda sağlamaktadır. Suya belirli bir ücret ödeyen endüstriyel fabrikalarda atıksuları geri kazanıp üretim proseslerinde yeniden kullanıyoruz.

GENMBR® kullanarak gerçekleştirdiğimiz geri kazanım projeleri ile özellikle tekstil sektörü için ZLD (Zero Liquid Discharge), ZDHC (Zero Discharge Hazardous Chemicals), Inditex standartlarına ulaşarak tesisiniz için fark yaratabilirsiniz. Ayrıca, tekstil sektöründe atıksu geri kazanımı ile ilgili en güncel gelişme olan TÜBİTAK denetlemesi sonucunda önemli oranda vergi indirim hakkı elde edebilirsiniz.

Modüllerimizin kullanıldığı atıksu geri kazanım tesisleri, kısa süre içerisinde kendi amortismanını karşılar. Bu sayede atıksuyunuzu bir gelir kaynağına dönüştürebilirsiniz. Ayrıca entegre atıksu yönetimi ile ilgili yenilikçi çözümler ile firmanıza prestij katabilirsiniz.

Deşarj Problemine Son

Atıksular, evsel ve endüstriyel nitelikli olarak iki ana grupta toplanmaktadır. Her iki atıksu sınıfı için de tesislerin bulunduğu bölgeye göre değişen deşarj standartları vardır. Bu standartları belirli kamu kurumları veya organize sanayi bölgelerinde olduğu gibi özel kuruluşlar kontrol etmektedir. Son dönemlerde yaşanılan çevre olayları ile bu durum daha da fazla önem kazanmaktadır. Deşarj standartlarının hassaslaşması, yüksek giderim verimleri gerektirmektedir.

Gelişen teknolojide yüksek derecede giderim verimi sağlayan proseslerden en kullanışlı olanı membran biyoreaktör prosesidir. Uzun ömürlü GENMBR® modüllerimiz ile tasarlanan MBR sistemleri ile deşarj probleminizi tamamen ortadan kaldırmaktayız.

Atıksu arıtımı ve geri kazanımının yanı sıra, temiz su olarak adlandırılan yüzeysel sular, yeraltı suları gibi kaynaklardan sağlamış olduğumuz membran sistemleri ile içme ve kullanma suyu, proses suyu üretmekteyiz. Böylece işletme için ihtiyaç duyduğunuz suyu gerekli kriterlerine özel olarak tasarladığımız ileri arıtma teknolojileri kullanarak değerli müşterilerimize sağlamaktayız.

Entegre atıksu yönetimi yaklaşımına sahip çevre bilincimiz ile geri kazanım konularında çalışmalarımızı hızlı bir şekilde sürdürmekteyiz. Geri kazanım denildiğinde akla ilk gelen proseslerden biri olan membran biyoreaktör prosesinin uygulanmasında rol alıyoruz. Tıkanma karşıtı GENMBR® modüllerimiz ile sektörde en tecrübeli ve en kaliteli hizmeti değerli müşterilerimize veriyoruz.

membran biyoreaktör
Bizimle İletişime Geçin!

İTÜ Arı Teknokent 3 Binası No:4/B111 Maslak/İSTANBUL
+90 216 519 51 61
+90 507 002 16 24
info@memsis.com.tr

Membran sistemlerinde yenilikçi ve sürdürülebilir projelerle, çevre teknolojilerinde, yüksek standartlarda hizmet veriyoruz.

placeholder
MEMSİS Çevre Teknolojileri
ARAŞTIRMA VE GELİŞTİRME A.Ş., MEMSİS

Membran Biyoreaktör Sistemine İhtiyacınız mı Var?