Hakkımızda

Hakkımızda

2018 yılında İstanbul Sanayi Odası tarafından Kurum/Kuruluş Birincisi olarak çevre ödülü almaya hak kazanan MEMSİS Çevre Teknolojileri, İstanbul Teknik Üniversitesi Teknokent içerisinde, 2014 yılında İstanbul’da faaliyetine başlamıştır.

25 yılı aşkın süredir membran teknolojileri konularında akademik düzeyde yapılan çalışmalarla, projelerle elde edilen teknik bilgi, birikim ve tecrübeyi endüstriyel piyasaya doğrudan aktararak su ve atıksu arıtılması ve atıksu geri kazanımı konularında çözüm ortağınız olmaktadır. Kurulduğu günden bu yana su ve atıksu arıtma tesislerinin proje ve uygulamalarını gerçekleştiren 100’den fazla endüstriyel projeyi, 1000’den fazla membran teknoloji uygulamasını başarı ile tamamlamıştır. Kalite ve uygun maliyet odaklı, patentleri tamamen tarafımıza ait yerli üretim MBR modüllerimiz ile siz değerli müşterilerimizin tercih listesinin en üstünde yer almak için çalışmaktayız.

Ülkemizde ve dünyada sanayileşmenin artması ile çevresel etkiler giderek artmaya başlamış ve çevre kirliliği giderek önem kazanmaya devam etmektedir. Kurulduğu günden bu yana Türkiye’nin bir çok yerinde DSİ, İller Bankası, Belediyeler, Organize Sanayi Bölgeleri gibi birçok resmi kurum ve özel sektör firmaları ile birlikte çalışarak, evsel – endüstriyel atıksuların arıtılması, içme suyu arıtımı, gri su arıtımı alanlarında arıtma tesisi projelendirilmesi, atıksu arıtma tesisi kapasite artışı projelendirmesi, membran ve modülü üretimi faaliyetlerini gösteren firmamız laboratuvar ve pilot ölçekli sistemler ile gelişmiş teknolojiler üreterek ve kullanarak ülkemizde ve dünyada sürekli yaşanabilir doğa ve çevre bilincini oluşturmaya katkıda bulunmayı ve bu konuda hizmet vermeyi amaç edinmiştir.

Giderek artan çevre kirliliğine çözüm üretmek üzerine çalışmalar yapan firmamız ileri teknolojiler ve AR-GE çalışmaları ile sektörde yerini almıştır. Membran üretimleri de dahil olmak üzere, MBR Modülleri (GENMBR®), Basınçlı UF Modülleri, MBR Paket Arıtma Sistemleri (GEN PAKET®), Gri Su MBR Arıtma Sistemleri (GENGRİ®) tasarlanarak know-how ülkemize kazandırılmıştır.

Türkiye’nin ilk yerli üretim Membran Biyoreaktör modülünü üreterek ülkemize katkıda bulunmaktan gurur duyuyoruz.

Vizyonumuz

Müşterilerimizin problemlerini en etkin mühendislik yaklaşımlarını kullanarak en kısa sürede ve en uygun fiyatlar ile çözmektir. Aynı zamanda sektöründe hizmet standartlarını belirleyen, müşteri memnuniyeti odaklı, kalite ve güvenden ödün vermeyen lider bir firma olmaktır.

Misyonumuz

Misyonumuz; verdiğimiz hizmetler ile deneyimlerimizi müşterilerimize bilgimizi en doğru, ekonomik bir şekilde aktarmaktır.

Su ve Atıksu arıtılması ve Atıksu geri kazanımı konularında çözüm ortağınız.