Hakkımızda

Biz Kimiz?

MEMSİS Çevre Teknolojileri, 2014 yılında İstanbul Teknik Üniversitesi Teknokent içerisinde faaliyetine başlamıştır. 2018’de İstanbul Sanayi Odası tarafından özel kategoride Kurum/Kuruluş Birincisi olarak çevre ödülü almaya hak kazanmıştır. Teknokent içerisinde merkez ofisi bulunmakta olup, Tuzla bölgesinde ise üretim merkezi bulunmaktadır.

Atıksu arıtımı ve geri kazanılmasında en uygun proseslerden birisi membran biyoreaktör prosesidir. Bu proseste kullanılan membran modüllerinin (GENMBR®) üretimi ve satışını gerçekleştirmekteyiz. 2020 itibariyle GENMBR® modüllerine ek olarak hava filtreleme uygulamalarında kullanılan filtre malzemesi (GENNANOFIBER®) üretimine başlamıştır.

Dünyada sanayileşmenin artması ile çevresel etkiler giderek artmakta ve çevre kirliliği giderek önem kazanmaktadır. Bununla beraber kentleşmenin artmasıyla özellikle nüfus yoğunluğu yüksek bölgelerde arıtma tesislerine ayırılan alan azaltılmaya çalışılmaktadır. Bu durum düşük alanda yüksek arıtma kapasitesi sağlayacak arıtma ve geri kazanım tesislerine ihtiyaç doğurmaktadır. Bu bağlamda, MEMSİS A.Ş. tarafından üretilen yenilikçi membran biyoreaktör modülleri bu ihtiyacı tamamen karşılamaktadır.

GENMBR® Membran Biyoreaktör Modülleri

Firmamız kurulduğu günden beri yurt içi/yurt dışına hizmetini sürdürmektedir. Batık tip membran biyoreaktör modülleri (GENMBR®) tasarım ve üretimini gerçekleştirmektedir. Evsel – endüstriyel atıksu geri kazanım tesisi projelerinde tasarım ve teknik hizmet sunmaktadır. Buna ek olarak atıksu arıtma tesisi kapasite artışı projeleri faaliyetlerini başarı ile sürdürmektedir.

Membran Biyoreaktör modülleri (GENMBR®), MBR Paket Arıtma sistemleri (GENPAKET®), Gri Su Arıtma sistemleri (GENGRİ®) ürünlerimiz içerisinde yer almaktadır. Ayrıca membran sistemlerinde kullanılan bakım, koruma ve yıkama kimyasallarının tedarik ve satışını sağlamaktayız.

Laboratuvar ve pilot ölçekli sistemler ile gelişmiş teknolojiler kullanarak atıksu sorununa yenilikçi çözümler üretmekteyiz. Dünyada sürekli yaşanabilir doğa ve çevre bilincini oluşturmaya katkıda bulunmayı ve hizmet vermeyi amaç ediyoruz.

GENNANOFIBER® Hava Filtrasyon Malzemesi

MEMSİS A.Ş. olarak bir diğer ürünümüz N95, N99, FFP1-2 ve 3 standartlarında nanofiber filtre malzemesidir. GENNANOFIBER® endüstriyel ölçekte filtre malzemesi üretimi ve yurt içi/yurt dışı satışı devam etmektedir. Söz konusu ürünlerimiz, yüz maskesi, HEPA filtreleri, kabin filtreleri ve diğer yüksek teknolojili hava filtreleme uygulamalarında kullanılmaktadır.

Membran teknolojileri konusunda uzman kadromuz 25 yılı aşkın süredir akademik düzeyde çalışmalar yapmaktadır. Kaliteli ve uygun maliyetli ürünlerimiz ile atıksu geri kazanımında çözüm ortağınız olmanın gururunu yaşıyoruz.

Türkiye’nin ilk yerli üretim Membran Biyoreaktör modülünü üreterek ülkemize katkıda bulunmaktan gurur duyuyoruz.

Belgelerimiz

Vizyonumuz

Müşterilerimizin problemlerini etkin mühendislik yaklaşımlarını kullanarak en kısa sürede ve en uygun fiyatlar ile çözmektir. Aynı zamanda sektöründe hizmet standartlarını belirleyen, müşteri memnuniyeti odaklı, kalite ve güvenden ödün vermeyen lider firma olmaktır.

Misyonumuz

Misyonumuz; verdiğimiz hizmetler ile deneyimlerimizi müşterilerimize bilgimizi en doğru, ekonomik bir şekilde aktarmaktır.

GENMBR® Membran Biyoreaktör Modülleri İle Atıksu Arıtımı ve Geri Kazanımı Konularında Çözüm Ortağınız.