Membran Biyoreaktör Modül Üretimi

genmbr
genmbr

MEMSİS, ülkemizdeki ilk güçlendirilmiş fiber membranların üretimini ve ticarileştirilmesini başarıyla gerçekleştirmiştir. Membran biyoreaktör modüllerimiz tamamen yerli üretimdir.

Üretim sürecindeki tüm know-how ülkemizde elde edilmiştir.

İhtiyaç duyduğunuz kapasiteye, giriş konsantrasyonlarına ve geri kazanım limitlerine uygun tasarım, projelendirme ve kurulum yapmaktayız. GENMBR® membran biyoreaktör modüllerinin tasarımı MEMSİS’e aittir. Ayrıca modüller içerisinde kullanılan, antifouling özellikte olan güçlendirilmiş hollow fiber membranlarımızı MEMSİS’in Tuzla tesislerinde üretmekteyiz.

%100 Yerli Üretim GENMBR® MODÜLLERİ 5 Kat Güçlendirilmiş Fiber Yapısı

Membran Biyoreaktör Modülü

NEDEN GENMBR®?

Düşük İlk Yatırım Maliyeti

GENMBR® membran biyoreaktör modüllerini yerli olarak üretmekteyiz. Bu nedenle üretim maliyeti düşüktür ve rekabetçi piyasada büyük avantaj sağlamaktadır.

5 Kat Daha Güçlü Membranlar

GENMBR® modülleri, özel destek tabakası olan PET tabakası ile güçlenmiştir. Diğer hollow fiber membranlara göre mekanik etkenlere 5 kat daha güçlüdür. Bu nedenle kopma riski taşımaz.

Atıksu Geri Kazanımı

GENMBR® sistemindeki yüksek arıtma verimleri ile çıkış suyunu sulama, yıkama, proses suyu olarak geri kazanıyoruz. Dolayısıyla tesisinizin işletme maliyetlerinden olan su maliyetinizi azaltıyoruz. GENMBR® sistemimiz, atıksu geri kazanımından kaynaklı 6 aya varan kısa sürelerde kendisini amorti edebilmektedir.

3 Noktalı Hava Sıyırma İle Yüksek Havalandırma

GENMBR® modüllerinde tasarımından kaynaklı olarak 3 farklı noktadan havalandırma uygulanır. Bu sayede membranlar üzerindeki hava sıyırma etkisi çok daha verimli bir hale gelir. Tıkanma faktörünü yok eder ve ayrıca membranların kimyasal yıkama periyodunu geciktirir. Sarf malzeme maliyetini minimum seviyelere düşürür.

GENMBR Havalandırma

Düşük Basınç İle Minimum Enerji İhtiyacı

GENMBR® sistemleri, düşük basınçta işletildiği için gerekli pompa enerjisi önemli ölçüde azalır. Ayrıca membran üzerinde oluşan basıncın düşük olması yıpranmayı azaltır ve membran ömrünü uzatır.

Çıkış Suyu Standartlarına Karşı Yüksek Arıtma Verimi

GENMBR® sistemlerinde %90 ile %99 arasında giderim verimleri ile tam verimli bir arıtma sağlanmaktadır. Sektörünüzle ilgili deşarj standartlarında tüm problemi ortadan kaldırmaktadır. Ayrıca atıksuyun yıkama, sulama veya proses suyu olarak geri kazanımını sağlamaktadır.

Tıkanmaya Kesin Çözüm (Antifouling)

GENMBR® membran biyoreaktör modüllerinde kullanılan yerli üretim membranlar, antifouling özellikte olup tıkanma riskini ortadan kaldırır.

Verimli Alan Kullanımı

GENMBR® sistemi altıgen şeklinde tasarlanmıştır. Tasarımdan ötürü diğer MBR modüllerine göre aynı reaktör içerisinde %20 daha fazla membran alanı yerleştirebilirsiniz. Paketleme oranı çok yüksek olduğu için tank alanını son derece verimli kullanmaktadır.

Kimyasallara Dayanıklılık

GENMBR® membranlarında kimyasal dayanımı yüksek PVDF polimeri kullanılmaktadır. Dolayısıyla membranların pH, iletkenlik gibi kimyasal özellikleri sorun teşkil eden atıksulara dayanımları çok yüksektir. Ayrıca kimyasal etkenlere karşı yıpranmaz.

Etkili Çamur Yönetimi

GENMBR® sistemleri yüksek çamur yaşında işletildiği için oluşan çamur miktarını yarı yarıya azaltır. Bu nedenle çamur yönetimi maliyetlerini azalmaktadır. Ayrıca oluşan çamur membran havuzunda stabilize olduğu için koku problemini ortadan kaldırır. Çamurun GENMBR® sisteminde zaten stabilize olmasından dolayı, dekantör öncesi çamur şartlandırmada gerekli polimer dozajını azaltır. Sistemimiz sadece biyolojik arıtma için değil, arıtma tesisinizin geneli için göz ardı edilemeyen avantajlar sağlamaktadır.

Otomatik Kontrol

GENMBR® sistemlerinin bütün bileşenleri otomasyon sistemine bağlıdır. İster sistemin yanından ister kilometrelerce uzaklıktan istediğiniz an sistemin durumu takip edebilir, gerekli müdahaleleri yapabilirsiniz.

GENMBR® sistemi ile arıtma tesisini konvansiyonel sistem ebatlarında tank hacimlerinde, 3 kat yüksek kapasitede çalıştırabilirsiniz. GENMBR® sisteminin bu avantajı ile kapasite arttırmak isteyen tesisler için en uygun çözümü müşterilerimize sunmaktayız.

Bizimle İletişime Geçin!

İTÜ Arı Teknokent 3 Binası No:4/B111 Maslak/İSTANBUL
+90 216 519 51 61
+90 507 002 16 24
info@memsis.com.tr

Membran sistemlerinde yenilikçi ve sürdürülebilir projelerle, çevre teknolojilerinde, yüksek standartlarda hizmet veriyoruz.

placeholder
MEMSİS Çevre Teknolojileri
ARAŞTIRMA VE GELİŞTİRME A.Ş., MEMSİS

Membran Biyoreaktör Sistemine İhtiyacınız mı Var?