Su Geri Kazanımı Ünitesi Kurulumu – OPET

Tesis, İstanbul Teknik Üniversitesi ve OPET tarafından yürütülen TEYDEB projesi kapsamındadır. OPET Marmara Ereğlisi petrol depolama tesisinden kaynaklanan atıksuların sıfır deşarj ile geri kazanımı amaçlanmıştır. OPET’in su geri kazanımı için ihtiyaç duyduğu ultrafiltrasyon ve ters osmoz projelendirilmiş ve kurulumu yapılmıştır. Projelendirmede MEMSİS’in pilot ölçekli sistemlerde elde ettiği bilgiler doğrultusunda proses oluşturulmuştur. Temelinde konvansiyonel membran sistemlerinden farklı olan bu prosesin görüntüsü aşağıda verilmiştir.

GENMBR® sistemlerinde %90 ile %99 arasında giderim verimleri ile tam verimli bir arıtma sağlanmaktadır. Sektörünüzle ilgili deşarj standartlarında tüm problemi ortadan kaldırmaktadır. Ayrıca atıksuyun yıkama, sulama veya proses suyu olarak geri kazanımını sağlamaktadır.

Entegre atıksu yönetimi yaklaşımına sahip çevre bilincimiz ile geri kazanım konularında çalışmalarımızı hızlı bir şekilde sürdürmekteyiz. Geri kazanım denildiğinde akla ilk gelen proseslerden biri olan membran biyoreaktör prosesinin uygulanmasında rol alıyoruz. Tıkanma karşıtı GENMBR® modüllerimiz ile sektörde en tecrübeli ve en kaliteli hizmeti değerli müşterilerimize veriyoruz.

MEMSİS olarak sürekli gelişim prensibine sahip olan uzman kadromuzla değişen zamanın ihtiyaçlarına uygun çözümler üretmekten gurur duyuyoruz. Tamamen MEMSİS tarafından üretilen GENMBR® modüllerimiz, su geri kazanımı ve atıksu geri kazanımında kullanılmaktadır. Ürünlerimiz ile ilgili detaylı bilgi almak isterseniz, iletişim bilgilerimiz ile bizlere ulaşabilirsiniz.

Membran Biyoreaktör Sistemine İhtiyacınız mı Var?