Tekstil Atıksuyu Geri Kazanım GENMBR® Tesisi – Pantex

GENMBR ® modüllerimizin kullanıldığı Pantex Tekstil Atıksuyu Geri Kazanım Tesisi, 400 m3/gün kapasiteye sahiptir. Söz konusu tesis İstanbul’da yer almaktadır. Ayrıca tesis fiziksel arıtma, kimyasal arıtma, membran biyoreaktör prosesi (MBR) ve ters osmoz sisteminden oluşmaktadır.

Proje dahilinde membran biyoreaktör sistemi ile tekstil atıksuyu geri kazanım sağlanmaktadır. Tesis faaliyetini başarıyla sürdürmektedir, ve tesis ile ilgili videoya buradan ulaşabilirsiniz.

Memsis Çevre Teknolojileri olarak üretimini yaptığımız GENMBR ® modülleri kullanılmıştır. Pantex Atıksu Arıtma ve Su Geri Kazanım Tesisi, TÜBİTAK denetlemesi sonucunda vergi indirimine başvurmuştur.

Sonuç olarak atıksu geri kazanım tesisleri artık daha uygun hale gelmiştir. Bu sayede geri kazanım yapmak isteyen tesisler, bu konuda daha cesaretli kararlar verebilmektedir.

Bölge:                    İstanbul

Kapasite:               400 m3/gün

Giriş Değerler:       KOI=2000 mg/L, BOİ=800 mg/L, AKM=100 mg/L

GENMBR® Çıkış:   KOI˂200 mg/l, BOİ<3 mg/L, AKM~0 mg/L

GENMBR® sistemlerinde %90 ile %99 arasında giderim verimleri ile tam verimli bir arıtma sağlanmaktadır. Sektörünüzle ilgili deşarj standartlarında tüm problemi ortadan kaldırmaktadır. Ayrıca atıksuyun yıkama, sulama veya proses suyu olarak geri kazanımını sağlamaktadır.

Entegre atıksu yönetimi yaklaşımına sahip çevre bilincimiz ile geri kazanım konularında çalışmalarımızı hızlı bir şekilde sürdürmekteyiz. Geri kazanım denildiğinde akla ilk gelen proseslerden biri olan membran biyoreaktör prosesinin uygulanmasında rol alıyoruz. Tıkanma karşıtı GENMBR® modüllerimiz ile sektörde en tecrübeli ve en kaliteli hizmeti değerli müşterilerimize veriyoruz.

MEMSİS olarak sürekli gelişim prensibine sahip olan uzman kadromuzla değişen zamanın ihtiyaçlarına uygun çözümler üretmekten gurur duyuyoruz. Tamamen MEMSİS tarafından üretilen GENMBR® modüllerimiz, atıksu arıtımı ve geri kazanımında kullanılmaktadır. Siz de ürünlerimiz hakkında detaylı bilgi almak isterseniz, iletişim bilgilerimizden bizlere ulaşabilirsiniz.

Membran Biyoreaktör Sistemine İhtiyacınız mı Var?