Karataş GENMBR® Atıksu Arıtma Tesisi – Adana (6250 m3/gün)

Adana Karataş’ta bulunan, GENMBR® modüllerimizin kullanıldığı Karataş Atıksu Arıtma Tesisi 6250 m3/gün kapasitelidir. Ayrıca 55 bin nüfusa hizmet vermektedir. Tesiste evsel nitelikli atıksu GENMBR® sistemi ile arıtılmaktadır. Böylece geri kazanılmaya uygun hale getirilmesi faaliyetini başarıyla sürdürmektedir.

Atıksu arıtma tesisi, fiziksel ön arıtma ve membran biyoreaktör prosesinden oluşmaktadır. Fiziksel ön arıtma, kaba-ince ızgara ve tambur elekten oluşmaktadır. Ayrıca tesis azot ve fosfor giderimi sağlamaktadır. Bu sayede çıkış suyu parametreleri sulama suyu kriterlerine tamamen uymaktadır. Tesis ile ilgili haberi görüntülemek için buraya tıklayınız.

Bölge:                  Adana

Kapasite:            6250 m3/gün

Giriş Değerler:   BOI=250 mg/L, KOI=500 mg/L, AKM=250 mg/L

Çıkış Değerler:   BOI˂3 mg/l, KOI˂50 mg/l, AKM~0 mg/L, Bulanıklık=0,38 NTU

GENMBR® sistemlerinde %90 ile %99 arasında giderim verimleri ile tam verimli bir arıtma sağlanmaktadır. Sektörünüzle ilgili deşarj standartlarında tüm problemi ortadan kaldırmaktadır. Ayrıca atıksuyun yıkama, sulama veya proses suyu olarak geri kazanımını sağlamaktadır.

Entegre atıksu yönetimi yaklaşımına sahip çevre bilincimiz ile geri kazanım konularında çalışmalarımızı hızlı bir şekilde sürdürmekteyiz. Geri kazanım denildiğinde akla ilk gelen proseslerden biri olan membran biyoreaktör prosesinin uygulanmasında rol alıyoruz. Tıkanma karşıtı GENMBR® modüllerimiz ile sektörde en tecrübeli ve en kaliteli hizmeti değerli müşterilerimize veriyoruz.

MEMSİS olarak sürekli gelişim prensibine sahip olan uzman kadromuzla değişen zamanın ihtiyaçlarına uygun çözümler üretmekten gurur duyuyoruz. Tamamen MEMSİS tarafından üretilen GENMBR® modüllerimiz, atıksu arıtımı ve geri kazanımında kullanılmaktadır. Ürünlerimiz ile ilgili detaylı bilgi almak isterseniz, iletişim bilgilerimiz ile bizlere ulaşabilirsiniz.

Membran Biyoreaktör Sistemine İhtiyacınız mı Var?